Sufity napinane

Sufity napinane

Sufit napinany DPS to jeden z wielu rodzajów sufitów podwieszanych, dzięki któremu Twoje pomieszczenie nabierze nowego charakteru. 10-letnia gwarancja producenta świadczy o wspaniałej jakości wykonania. Płaszczyzna sufitu nie sprawia problemów z utrzymaniem czystości, jest idealnie równa, dzięki czemu może zamaskować wszystkie niedoskonałości w postaci pęknięć czy też zacieków. Dodatkowo tego typu sufity nie wymagają malowania.

Zastosowanie sufitu napinanego DPS

sufity napinaneSufity napinane DPS są bardzo funkcjonalne, ponieważ mogą skutecznie obniżyć wysokie pomieszczenia i zasłonić w ten sposób np. instalacje elektryczne występujące pod stropem. Dodatkowo sufity tego typu mogą być doskonałą dekoracją, wzbudzającą wspaniałe wrażenia, ukazując pomieszczenie w nowym świetle i barwach. Do zalet tego rozwiązania można zaliczyć również jego idealne wykończenie, posiada dużą odporność na odkształcenia. Dla małych pomieszczeń wykorzystanie lustrzanych powierzchni na suficie wspomaga wizualne jego powiększenie. Decydując się sufit napinany w prosty i skuteczny sposób mamy możliwość uatrakcyjnić wnętrze m.in. dzięki łatwości nadawania różnych kształtów, sufit może być płaski, owalny, kolisty, łamany czy też wielopoziomowy. Jesteśmy w stanie spełnić dowolne wymagania odnośnie aranżacji wnętrza.

Montaż sufitu

Sufit DPS wyróżnia się swoją lekkością (1 m2 waży 0.18 kg), dlatego nie obciąża w żaden sposób naszego stropu. Istnieje możliwość zamontowania w suficie dodatkowych systemów świetlnych, które jeszcze bardziej mogą uatrakcyjnić wnętrze. Nie ma problemu również z instalacją urządzeń wentylacyjnych, które jednak wymagają dodatkowych zawiesi utrzymujących np. wentylator czy oświetlenie, natomiast bez dodatkowych wzmocnień jesteś w stanie zamontować żaluzję, czy też żyrandol. Sufity posiadają Certyfikat Zgodności WE (CE) 1488-CPD-0106/W.

Właściwości sufitu

Sufit DPS jest antyelektrostatyczny, wilgocioodporny, zapewniając pełną ochronę pomieszczenia przed zalaniem oraz nadmiernym gromadzeniem się wilgoci na stropie, ponieważ na powłoce sufitu nie osadza się para wodna. Konserwacja sufitu jest prosta, może ją wykonać każdy samodzielnie przy użyciu stosownych preparatów np. DPS PLAFONCLEAN za pomocą ściereczki z mikrofazy (1 raz na 5 lat).

Przeznaczenie

Sufity napinane DPS doskonale sprawdzają się w budynkach użyteczności publicznej, w prywatnych mieszkaniach oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest nieskazitelna czystość. Sufit DPS jest inwestycją na długie lata, która nie wymaga nakładów pracy przez cały okres jego użytkowania użytkowania.

Galeria TechNAP.pl

Prezentujemy kilka realizacji z wykorzystaniem technologii napinanych.