Zalety sufitu napinanego

Zalety sufitu napinanego

Estetyka – stosując rozwiązanie sufitu napinanego w sposób łatwy i szybki można zakryć wszelkie niedoskonałości istniejącego stropu, takie jak pęknięcia tynków, zacieki, szczeliny powstałe na skutek przesunięcia się konstrukcji wielkopłytowych oraz maskowanie podstropowych instalacji – oświetleniowych, wentylacyjnych czy komputerowych.

Kolorystyka i struktura materiału – możliwości kolorystyczne powłok sufitowych są praktycznie nieograniczone jednak z punktu widzenia marketingowego jak i konieczności określenia stałej gamy dostępnych kolorów kolorystykę ustanawia się na poziomie około 100 różnych barw. Tak przygotowana oferta kolorystyczna zapewnia plastyczne dopasowanie sufitu do charakteru i stylu wnętrz. Zmieniający się stale styl architektury oraz moda sprawia, iż proponowana gama kolorów jest modyfikowana.

Dodatkowym zróżnicowaniem efektu plastycznego i architektonicznego jest struktura powłoki która występuje w postaciach:

  • laque – materiał idealnie gładki imitujący odbicie lustrzane
  • satine – materiał całkowicie gładki z lekkim połyskiem
  • transparent – materiał przepuszczający światło
  • mat – materiał posiada delikatne tłoczenia na strukturze materiału imitujące lekko granulowaną powierzchnię
  • metalic – materiał idealnie gładki przypominający powłokę lakieru samochodowego
  • supermat – materiał idealnie gładki w lekko kremowej barwie,higienic – materiał idealnie gładki łatwy do mycia i konserwacji
  • perforowanej – materiał z otworami o średnicy 10 mm
  • mikroperforowanej – materiał o zdolnościach pochłaniania i rozpraszania dźwięku o średnicy otworów 0,1 mm

Kształt – przez instalację sufitu można uzyskać zarówno powierzchnie płaskie jak i przestrzenne, łamane i wielopoziomowe a także pionowe sięgające do powierzchni podłogi. Wszystko zależy od odpowiedniego montażu elementów konstrukcyjnych, które umożliwiają później uzyskanie pożądanego kształtu sufitu.

Sterylność – sufit napinany DPS zamontowany w dowolnym pomieszczeniu nie wymaga specjalnej konserwacji; w normalnych warunkach eksploatacji należy go przeczyścić co 5/7 lat. Utrzymanie go w idealnym stanie jest łatwe i nie powoduje dużych nakładów finansowych. Jego odświeżanie wykonuje się za pomocą preparatu DPS – PLAFONCLEAN oraz specjalnej ściereczki z mikrofazy.

Nieprzemakalność – sufit DPS stanowi w 100 % barierę wilgotnościową, skutecznie chroniąc konstrukcję dachów od wewnątrz pomieszczenia, a także nie pozwala na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz, zabezpieczając w ten sposób wnętrze przed zalaniem i zawilgoceniem.

Antystatyczność – płaszczyzna sufitu w momencie produkcji i konfekcjonowania pokrywana jest mikronową warstwą teflonu, co zapobiega osiadaniu się na jego powierzchni cząsteczek kurzu. Sufit ten posiada jeszcze inną zaletę – na jego powierzchni nie kondensuje się para wodna, przez co jest idealnym rozwiązaniem w łazienkach, basenach i kuchniach.

Akustyka – powłoka sufitu nie obniża walorów akustycznych wnętrza poprzez rezonans fali głosowej lub jej tłumienie, natomiast aby uzyskać podwyższone parametry wyciszenia pomieszczenia należy zastosować materiał z mikroperforacją.

Bariera termiczna – sufit DPS spełnia rolę katalizatora warstw powietrza pomiędzy wnętrzem a stropem tradycyjnym czy dachem, jednakże dla polepszenia wskaźników izolacji termicznej stosuje się materiał pomocniczy.

Montaż – szybki i nieskomplikowany, nie powoduje zatrzymania aktywności remontowanego pomieszczenia.

Galeria TechNAP.pl

Prezentujemy kilka realizacji z wykorzystaniem technologii napinanych.