Zastosowania sufitów napinanych Barrisol Wrocław

Zastosowania sufitów napinanych

Sufit napinany DPS stanowi nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie wystroju każdego wnętrza zarówno w budownictwie mieszkalnym, jak i w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wykorzystywany w projektach jako element dekoracyjny sprawia, że przestrzeń zyskuje nowy wymiar.

Sufit napinany DPS doskonale maskuje wszelkie nierówności, pęknięcia i istniejące instalacje. Idealnie gładki, odporny na odkształcenia wstrząsy i uderzenia może tworzyć płaszczyzny o dowolnych kształtach: płaskich, owalnych, falistych, przestrzennych, łamanych oraz wielopoziomowych. Ponadto, sufit napinany DPS jest lekki (0,2 kg), więc nie obciąża istniejącego stropu, nie wymaga również malowania, a szeroka paleta barw (ponad 100) umożliwia dopasowanie go do różnego rodzaju pomieszczeń i indywidualnych preferencji. Dzięki specjalnym właściwościom zapobiega osiadaniu na jego powierzchni cząstek kurzu i pary wodnej a sam montaż sufitu DPS jest szybki dzięki czemu nie powoduje wstrzymywania innych prac remontowych oraz nie wymaga specjalnego przygotowania pomieszczenia jak to ma miejsce podczas stosowania innych powszechnych produktów.

Sufit napinany DPS jest produktem certyfikowanym (CE) i spełnia wymagania normy PN-EN 14716 „Sufity napinane. Wymagania i metody badań”. Posiada również Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny. Natomiast w zakresie reakcji na ogień produkt uzyskał klasę B-s2, d0. Produkt jest odpowiedzią na sufity marki Barrisol.

Sufit napinany DPS może być stosowany we wszystkich rodzajach pomieszczeń zarówno w obiektach użyteczności publicznej takich jak biura, szpitale, gabinety lekarskie, szkoły, baseny, muzea, galerie, banki, hotele, jak i w pomieszczeniach mieszkalnych. Może również pełnić funkcję ekranu, tła, ekspozycji, zabudowy stoisk targowych.

Sufit DPS idealnie komponuje się w pomieszczeniach mieszkalnych, nadając im w zależności od przeznaczenia uczucie sterylnej czystości w łazienkach i kuchniach oraz ciepła i komfortu w salonach i pokojach. W mieszkaniach o bardzo niskim poziomie stropów rozwiązaniem idealnym jest zastosowanie powłoki sufitowej w wersji lustrzanej, która dodatkowo optycznie podwyższa pomieszczenie.Stosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności takich jak łazienki czy baseny jest rozwiązaniem trwałym poprzez walory izolacyjne napinanego sufitu.

Niska waga sufitu DPS powoduje, iż można go stosować w przypadku zabudowy dużych powierzchni np. hal sportowych, hipermarketów, dworców czy lotnisk. Ze względu na małe obciążenie konstrukcji dachów i stropów daje możliwości rekonstrukcji pomieszczeń bez dodatkowych inwestycji.

Galeria TechNAP.pl

Prezentujemy kilka realizacji z wykorzystaniem technologii napinanych.